sobota, 23 sierpnia 2014

Motywacja, part III


Dzień doberek.!
Dzisiaj kolejna dawka motywacji, a już niedługo moja opinia na temat nowej płyty Ewy Chodakowskiej Turbo Wyzwanie, którą po dwóch treningach jestem zachwycona ;)
PS: Uprzedzałam, że będzie dużo o Ewce ;D.




























Źródła obrazków: zszywka.pl; demotywatory.pl; fanpage Ewy Chodakowskiej oraz Marty Frankel na Facebook'u; weheartit.com; reszta internetów.

niedziela, 17 sierpnia 2014

Sarnia Skała

Dzień doberek.!

Przebywam właśnie w naszych pięknych Tatrach wraz z rodzinką i znajomymi i pomimo tego, że pogoda nie dopisuje, tak jakbyśmy sobie tego życzyli udało nam się zdobyć kilka szczytów.

Sarnia Skała
Na pierwszy ogień, dzień po przyjeździe, wzięliśmy Sarnią Skałę. Chcieliśmy zacząć od jakiejś łatwej i nie za długiej trasy, żeby przyzwyczaić się do gór i zaaklimatyzować. Wybraliśmy szlak czerwony, który prowadził najpierw Doliną Strążyską, a później Ścieżką nad Reglami aż do Sarniej Skały. Trasa ta w internecie jest określona jako łatwa i tak też jest, aczkolwiek nie byłabym sobą, gdybym w niektórych momentach nie mogła złapać tchu. Jednak widoki ze szczytu jak zwykle wszystko zrekompensowały. Podczas przerwy na kanapeczki z jednej strony mieliśmy widok na Zakopane, a z drugiej panorama Tatr z Giewontem na czele.

Widok na Zakopane

Masyw Giewnotu

Moje ulubione połączenie w górach - szare skały i zielona roślinność <3.

 Zeszliśmy Doliną Białego i Drogą pod Reglami, z której odbiliśmy w kierunku Doliny ku Dziurze, która jednak nas nie zachwyciła. (!Ciekawostka! Lody na Drodze pod Reglami są przepyszne i kosztują zaledwie dwa złote za gałkę).

Podczas powrotu przez całą drogę towarzyszył nam uroczy strumyczek
Przewyższenie wynosi 133 metry, ale trasę przeszliśmy w o wiele krótszym czasie, niż podpowiadały drogowskazy. Następnego dnia troszkę pobolewały mnie nogi, dlatego udałam się kolejką na Kasprowy Wierch, który parę dni później zdobyłam też "z buta" ;).

A na zakończenie - sandałki w górach? Dlaczego nie!

Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. - Albert Einstein


czwartek, 7 sierpnia 2014

Buty biegowe

Dzień doberek.!

Miał się pojawić wpis o wędrówce górskiej, ale koleżanki poprosiły mnie o notkę na temat butów biegowych. ,,Gosia, bo jak zaczynam biegać to mogę w trampkach? Weź o tym napisz na blogu, bo tego mi nigdy nikt właściwie nie wytłumaczył...". Bardzo chętnie odpowiadam na pytanie. :)


Buty biegowe po prostu lepiej chronią i amortyzują nasze stopy i stawy. Dzięki noszeniu ich  można uniknąć uporczywego bólu kolan, ale też poważnych kontuzji. Buty biegowe są wyposażone w technologie, które amortyzują wstrząsy, ale też chronią początkujące stopy przed urazami. Gwarantują też większy komfort i stabilność biegania. Bez względu na to, czy jest się zawodowcem, czy amatorem, czy biega się po parku, czy po chodnikach, czy biega się latem, czy przez cały rok- znajdzie się dla siebie odpowiednie buty, gdyż firm jest niesamowicie dużo, a jeszcze więcej poszczególnych modeli. Warto wcześniej przeczytać kilka artykułów na ten temat, a już w sklepie przebiec się i spytać o opinię sprzedawcy. Jeśli to wytłumaczenie jest zbyt ogólne zapraszam do tego artykułu (klik).


Ja zaczynałam biegać w zwykłych trampkach, ale dość szybko stwierdziłam, że chcę biegać na dłuższą metę i właściwie po kilku treningach kupiłam sobie pierwsze buty biegowe. Ceny oryginalnych butów Nike, czy Adidasa mnie przerażały, dlatego na początek powędrowałam do Decathlonu. Znalazłam butki, które przypadły mi do gustu zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym (?). Przed zakupami poczytałam jakich butów będę potrzebowała do biegania po polnych drogach i takie też znalazłam. Po pierwszym treningu miałam wrażenie, że buty biegną same. Nie wiem, czy zadziałała psychika, czy rzeczywiście czułam różnicę, ale czułam ;).

Jeśli w tym momencie miałabym kupować nowe buty do biegania, rzuciłabym się chyba na jakieś "lepsiejsze". Mamy u nas multum stron o tematyce biegowej. Znajdziemy na nich techniki biegania, treningi i sprzęt- jak dobrać buty, testy poszczególnych modeli i wszystko inne. Oto kilka z nich:
Źródła obrazków: weheartit.com i polskabiega.sport.pl