czwartek, 7 sierpnia 2014

Buty biegowe

Dzień doberek.!

Miał się pojawić wpis o wędrówce górskiej, ale koleżanki poprosiły mnie o notkę na temat butów biegowych. ,,Gosia, bo jak zaczynam biegać to mogę w trampkach? Weź o tym napisz na blogu, bo tego mi nigdy nikt właściwie nie wytłumaczył...". Bardzo chętnie odpowiadam na pytanie. :)


Buty biegowe po prostu lepiej chronią i amortyzują nasze stopy i stawy. Dzięki noszeniu ich  można uniknąć uporczywego bólu kolan, ale też poważnych kontuzji. Buty biegowe są wyposażone w technologie, które amortyzują wstrząsy, ale też chronią początkujące stopy przed urazami. Gwarantują też większy komfort i stabilność biegania. Bez względu na to, czy jest się zawodowcem, czy amatorem, czy biega się po parku, czy po chodnikach, czy biega się latem, czy przez cały rok- znajdzie się dla siebie odpowiednie buty, gdyż firm jest niesamowicie dużo, a jeszcze więcej poszczególnych modeli. Warto wcześniej przeczytać kilka artykułów na ten temat, a już w sklepie przebiec się i spytać o opinię sprzedawcy. Jeśli to wytłumaczenie jest zbyt ogólne zapraszam do tego artykułu (klik).


Ja zaczynałam biegać w zwykłych trampkach, ale dość szybko stwierdziłam, że chcę biegać na dłuższą metę i właściwie po kilku treningach kupiłam sobie pierwsze buty biegowe. Ceny oryginalnych butów Nike, czy Adidasa mnie przerażały, dlatego na początek powędrowałam do Decathlonu. Znalazłam butki, które przypadły mi do gustu zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym (?). Przed zakupami poczytałam jakich butów będę potrzebowała do biegania po polnych drogach i takie też znalazłam. Po pierwszym treningu miałam wrażenie, że buty biegną same. Nie wiem, czy zadziałała psychika, czy rzeczywiście czułam różnicę, ale czułam ;).

Jeśli w tym momencie miałabym kupować nowe buty do biegania, rzuciłabym się chyba na jakieś "lepsiejsze". Mamy u nas multum stron o tematyce biegowej. Znajdziemy na nich techniki biegania, treningi i sprzęt- jak dobrać buty, testy poszczególnych modeli i wszystko inne. Oto kilka z nich:
Źródła obrazków: weheartit.com i polskabiega.sport.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz