piątek, 21 listopada 2014

Listopadowy SHAPE- opóźniona opinia :>


Dzień doberek.!

Wiem, że już ponad połowa miesiąca, ale najpierw chciałam opublikować poprzednie posty. Więc teraz przyszedł czas na tradycyjną opinię najnowszego magazynu SHAPE (w grudniowym będzie płytka z ćwiczeniami *.*).
 
 
 
Na okładce widzimy prezenterkę pogody i prowadzącą show muzyczny Paulinę Sykut-Jeżynę, która regularnie ćwiczy oraz biega triatlony i maratony. Jest ciekawy wywiad i kilka fajnych ćwiczeń wykonanych przez Paulinę z pomocą Tomka Choińskiego (kto to.? -> na moim blogu: klik). Co do dalszych ćwiczeń, na stronie 68. jest też zestaw pozycji jogi. Ja od czasu do czasu robię sobie taki trening (na moim blogu o jodze: klik).

Jeśli chodzi o urodę, na stronie 11. znajdziemy artykuł na temat kosmetyków do włosów, które poprawiają ich wygląd i nie tylko. Jest tu co nieco o keratynie, urządzeniach do pielęgnacji, olejowania i masek aktywujących się pod wpływem ciepła.
 
 
Trochę dalej znajduje się artykuł "Przeziębienie czy grypa", z którego dowiemy się, jak rozpoznawać, na co cierpimy, jak możemy zarazić się tymi chorobami oraz przeczytamy fakty i mity na ich temat. Myślę (bo nadal nie doszłam do tego momentu), że temat został opisany dość wyczerpująco, gdyż zajął on około dwie strony.
 
 
W dziale "Kuchnia" jest tym razem wiele informacji i przepisów, które zainteresowały nawet mnie. Po pierwsze przepis na smakowicie wyglądający mus dyniowy, a następnie kilka przepisów z wykorzystaniem gruszek (m.in. sałatka, kurczak w sosie gruszkowym, czy pieczone gruszki). Na następnych stronach Judy Joo z SHAPE USA radzi jak dobrać się do ananasa i granatu.
I na koniec... 5 stron na temat bakalii <3. Orzechy, żurawiny, daktyle, morele i inne suszone owoce... nom nom nom *.*.
 
 
Natomiast supertematem jest w tym numerze jest Państwowa Szkoła Sztuki Cyrkowej. Zainteresował mnie sam wstęp i zdjęcia. Jestem bardzo ciekawa, jak wyglądają zajęcia w takiej placówce- co robią, jak ćwiczą, ile czasu dziennie na to poświęcają i na jakiej podstawie uczniowie są przyjmowani do tej szkoły :).
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz